YOLBULANLAR NAKLİYAT  VE TİC. A.Ş

YOLBULANLAR NAKLİYAT VE TİC. A.Ş

Firma adı YOLBULANLAR NAKLİYAT VE TİC. A.Ş firmanın durumu Açık
Açılış Tarihi 11.03.2014 Açık Adresi KALE KÖYÜ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MEVKİİ ORGANİZE SAN.YOLU CAD. YOLBULAN AS BLOK NO:2 MERKEZ/KARABÜK
Kapasitesi TAM KAPASİTE Telefonu 0 370 413 15 74
fax 0 370 413 15 76 faaliyet alanı 8’lik, 10’luk, 12’lik, 14’lük Nevrüllü İnşaat Demiri-Kangal Demir-Hasır Çelik-Profil
ada parsel 169 ADA 53 PARSEL DİĞER
BANKA HESAP NO E-POSTA akanca@yolbulanlar.com.tr
YETKİLİ ADI SOYADI İlyas Şadi YOLBULAN WEB ADRESİ www.yolbulanlar.com.tr
firma Açıklaması

Demir Çelik sektöründe 40 yılı aşkın bir süredir hizmet veren Yolbulan Şirketler Grubu, düz ve nervürlü inşaat demiri üretimi, nakliyesi ve depolanması konularında faaliyet gösterir.

Şirketimiz Kardemir Karabük Demir Çelik  A.Ş.’nin ana hissedarı sıfatıyla öncelikli mal alım hakkına sahip olduğundan Kardemir ürünlerinin ülke çapındaki en güçlü pazarlama ağına sahiptir.

Grup şirketlerimiz:

Yolbulan Demir Sanayi ve Ticaret AŞ

Yolbulanlar Nakliyat ve Ticaret AŞ

Yolbulan Çelik Sanayi ve Ticaret LTD ŞTİ

 

İnşaat Demiri

 

 

Betonarme yapılarda kayma ve çekme gerilmelerini karşılamak amacı ile beton içine konulan, özel şekillendirilmiş çeliğe inşaat demiri denir.

Demir, yerkabuğunda en çok bulunan metaldir. Yerkürenin merkezindeki sıvı çekirdeğin de tek bir demir kristali olduğu tahmin edilmekle birlikte, demir nikel alaşımı olma ihtimali daha yüksektir. Dünyanın merkezindeki bu kadar yüksek miktardaki yoğun demir kütlesinin dünyanın manyetik alanına etki ettiği düşünülmektedir.

Demir metali, demir cevherlerinden elde edilir ve doğada nadiren elementel halde bulunur. Metalik demir elde etmek için, cevherdeki katışkıların (İndg: impurity) kimyasal indirgenme yoluyla uzaklaştırılmaları gerekir. Demir, aslında büyük ölçüde karbonlu bir alaşım olarak kabul edilebilecek olan çelik yapımında kullanılır.

Demir, karbonla birlikte 1420–1470K sıcaklığa kadar ısıtıldığında oluşan sıvı ergiyik %96,5 demir ve %3,5 karbon içeren bir alaşımdır ve dökme demir veya pik olarak adlandırılır. Bu ürün ince detaylı şekiller halinde dökülebilirse de, içerdiği karbonun çoğunu uzaklaştırmak amacıyla dekarbürize edilmediği sürece, işlenebilmek için fazlasıyla kırılgandır.

 

KULLANIM ALANLARI

Demir, tüm metaller içinde en çok kullanılandır ve tüm dünyada üretilen metallerin ağırlıkça %95'ini oluşturur. Düşük fiyatı ve yüksek mukavemet özellikleri demiri, otomotiv, gemi gövdesi yapımı, ve binaların yapısal bileşeni olarak kullanımında vazgeçilmez kılar. 

FOTOĞRAFLAR