MARZİNC MARMARA GERİ KAZANIM SAN. TİC. A.Ş.

MARZİNC MARMARA GERİ KAZANIM SAN. TİC. A.Ş.

Firma adı MARZİNC MARMARA GERİ KAZANIM SAN. TİC. A.Ş. firmanın durumu Açık
Açılış Tarihi 04.08.2010 Açık Adresi KALE KÖYÜ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MEVKİİ SAFRAN SOK MARZINC İDARİ BİNA BLOK NO:4 MERKEZ KARABÜK
Kapasitesi TAM KAPASİTE Telefonu 0 370 447 60 18
fax 0 370 447 60 19 faaliyet alanı DEMİR ÇELİK VE DİĞER AĞIR SANAYİ TESİSLERİNİN ATIKLARINDAN ÇİNKO OKSİTİ KURŞUN OKSİT, DEMİR OKSİT, VE DİĞER ELEMANLARIN ÜRETİMİ
ada parsel 102 ADA 276 PARSEL - 102 ADA 269 PARSEL DİĞER
BANKA HESAP NO E-POSTA info@marzinc.com.tr
YETKİLİ ADI SOYADI METİN ALTAN WEB ADRESİ www.marzinc.com.tr
firma Açıklaması

Dünyadaki çevre algısına paralel olarak ülkemizde gelişen çevre duyarlılığının bir yansıması olan Marzinc yatırımı, hurda süreci sonucu ortaya çıkan baca tozundaki çinko metalini tekrar kazanmak üzere Türkiye’nin önde gelen 5 çelik üreticisi Çolakoğlu, Diler, İçdaş, Kaptan ve Kroman tarafından kuruldu.

Ana amacı ortak şirketlerin üretiminden çıkan EAF tozunu çevreci ve ekonomik bir şekilde geri kazanmak olan tesis, yılda 200.000 tona yakın baca tozundan 50.000 ton civarı çinko oksit elde etme kapasitesine sahip.

İleri ve modern bir teknolojiyle kurulan Marzinc dünya üzerindeki benzerlerine göre çok daha çevreci ve verimli bir şekilde üretim yapıyor. İyi kalitede ürünlerinin tamamını yurtdışı pazarlarına ihraç eden tesis, Ocak 2013’ten bu yana geri dönüşüme ve Türkiye ekonomisine katkı sağlıyor.

FOTOĞRAFLAR